18 Şubat 2012 Cumartesi

Alman KurduAlman kurdu cinsi köpeklerin boyları erkeklerde 58 cm dişilerde is 62 cm civarında olur. Yaklaşık olarak 3cm farklılık olabilir.


Kilo konusunda alman kurtları, erkek 34-41 kilogram arası dişilerde ise 20-33 kg arası karşılaşılır.
Burunları siyah olup, sert mizaca sahiptirler. Çok güçlü çenesi vardır.
Alman kurdunun gözleri kahverengi olup orta seviyede büyüklükleri vardır.
Alman kurdu cinsi kendi arasında bir çok alt gruba ayrılır. Kısa tüylü olanların yanısıra uzun tüylere sahip olanlar. Ayrıca bel ve boyun yüksekliklerine kıyasla cinsler arasında çeşitli farklılıklar bulunur.
Alman kurtları çeşitli renklerde görülebilir fakat orjinal olarak gri renklilerdir. Daha çok görülen kahverengi ve siyah olanlar deneyler sonucunda üretilmiştir.
Zekalarına gelirsek bu tür köpekler, en zeki köpek türlerinden biri olarak kabul edilir.
Alman kurtları eğitim almayı sever, oldukça aktif olup kendilerinden emindirler. Çok sadık ve sevecen olup, eğer gerekli ilgi gösterilmezse saldırganlaşabilirler.
Köpekleri sevmeyen kişileri bile sevecen tavırlarla kendilerine çekebilirler. Sadık ve zekidirler.
Alman kurtlarının yaşama süresi ortalama olarak 12 senedir. Genellikle polis köpeği olarak kullanılırlar.
Keskin burunları sayesinde uyuşturucu gibi yasadışı maddeleri bulmak için kullanılırlar. Ne kadar zor şartlar altında olursa olsunlar dikkatleri kesinlikle dağılmaz.

1 yorum:

  1. Sayın blog kullanıcısı sitenizdeki makaleleri ve paylaşımlarınızı www.disdoktoru.com.tr sağlık ekibi olarak bu paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Size tüm blog hayatınızda başarılar diler teşekkür ederiz...

    YanıtlaSil